Výlety

České Budějovice

Metropole Jižních Čech, stotisícové město na soutoku řek Vltavy a Malše. Historické město založené před 750 lety králem Přemyslem Otakarem II. Unikátní čtvercové náměstí spolu s radnicí a Samsonovou kašnou patří k dominantám města. Město je známé i výrobou piva, kousek od centra je obrovský areál Budějovického Budvaru. Město nabízí velké možnosti jak pro kulturní vyžití tak pro odpočinek i sport.

Český Krumlov

Nádherné středověké město plné romantických uliček a zákoutí, nad nimiž se tyčí druhý nejrozsáhlejší zámecký areál v České republice. Na zámku najdete unikátní barokní divadlo a hlavně překrásné výhledy na město, které je zapsáno v seznamu památek UNESCO. V rozsáhlých zahradách zámku se nachází otáčivé hlediště, v létě používané k divadelním představením a koncertům pod širým nebem.

Hluboká nad Vltavou

Městečko Hluboká nad Vltavou leží několik kilometrů severně od Českých Budějovic. Kromě novogotického zámku nabízí malou, ale krásnou Zoo Ohrada, golfové hřiště, Knížecí dvůr, či Alšovu jihočeskou galerii. Kousek od města se nachází třetí největší rybník České republiky Bezdrev, kde se lze koupat či provozovat sporty jako jachting, kiting či windsurfing.

Cyklistika

Díky své poloze je hotel Laguna ideálním místem pro start a cíl vašich výletů na kole. Vezměte si s sebou kola a po snídani můžete vyrazit poznávat krásný jih naší republiky. V dosahu je spousta nádherných cílů jak pro cyklisty amatéry, tak pro pokročilejší. Na recepci pro vás máme k zapůjčení připraveny cyklomapy Jihočeského kraje, samozřejmostí je bezpečná kolárna přímo v hotelu.

Lipno

Lipno či takzvané jihočeské moře je nejrozsáhlejší vodní plochou v České republice, jejíž okolí přímo vybízí k trávení volného času ať už aktivnímu či pasivnímu. V létě si zde můžete vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, projít se stezkou v korunách stromů či využít mnoha cyklostezek a cyklotras. V zimě si zalyžujte nebo zrelaxujte v některém z wellness center. V okolí Lipna se můžete ubytovat v bezpočtu hotelů, penzionů či chatek. Záleží jen na vás, v jaké oblasti a jakým způsobem se rozhodnete váš pobyt prožít. K nejznámějším turisty využívaným lokalitám patří například Lipno nad Vltavou, Frymburk, Přední Výtoň či Horní Planá.

Třeboň

Město Třeboň uprostřed nádherné krajiny plné rybníků a lesů kromě lázeňských koupelí a relaxace nabízí i jeden z největších zámeckých komplexů v Čechách. Centrum města nabídne poklidnou atmosféru lázeňského městečka a historické centrum plné památek na slavný rod Rožmberků. Kousek od velkého rybníka Svět je ukryta v lese překrásná novogotická Schwarzenberská hrobka.

Holašovice

Vraťte se o mnoho desetiletí zpět a nechejte na sebe dýchnout jedinečnou atmosféru malebných Holašovic, Ty jsou typickou jihočeskou vesnicí představující svým návštěvníkům tzv. selské baroko ze 70. let 19. století. Díky tomu jsou Holašovice zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit zde mimo jiné můžete místní infocentrum, keramickou dílnu či kavárnu.

Gmünd (Rakousko)

Dolnorakouské město Gmünd leží v bezprostřední blízkosti hranic z Českem. Využijte tedy příležitosti a navštivte krásné historické městečko se zámkem a spoustou zajímavých domů na místním náměstí a okolní přírodní a historické památky. Návštěvníci mohou také využít široké nabídky místních solných lázní.

Rožmberk

Vydejte se navštívit klenot vypínající se nad Vltavou. Je jím hrad Rožmberk stojící na skále v nadmořské výšce 540 metrů, z níž můžete pohlížet na poklidné městečko Rožmberk nad Vltavou, meandry řeky, po níž se plaví vodáci a husté okolní lesy. V interiéru kromě jiného můžete navštívit Rožmberský pokoj, ve kterém visí obraz Perchty z Rožmberské známé jako Bílá paní, která se zde prý zjevuje.

Vyšší Brod

Městečko Vyšší Brod rozprostírající se na východním cípu Šumavy je známé především díky krásnému cisterciáckému klášteru, který je jeho dominantou. Na své si ale přijdou i vodáci, kteří zde využívají prakticky neustále splavný úsek toku Vltavy. Cyklistům se nabízí tzv. šumavská cyklostezka, která začíná právě ve Vyšším Brodě a po levém břehu Vltavy je dovede až k hrázi Lipenské přehrady.

Zlatá Koruna

Nechejte se okouzlit úžasným prostředím na úpatí hory Kleť, ve kterém se nachází obec Zlatá Koruna. Obec je ze tří stran obklopena Vltavou a její velká část leží v CHKO Blanský les. To vše spolu se středověkým klášterem Zlatá Koruna, který je dominantou obce, sem láká turisty i vodáky již mnoho let a dělá tak z tohoto místa jednu z nejnavštěvovanějších destinací Jihočeském kraji.

Nové Hrady

Zrelaxujte na úpatí Novohradských hor poklidném městečku Nové Hrady, které vám nabízí mnoho možností k rozjímání ať už během procházek či na jízdě na kole. Navštívit můžete stejnojmenný hrad, kovárnu, barokní lékárnu či místní muzeum. Na procházku se můžete vydat do romantického Terčina údolí nebo do nedaleké přírodní rezervace Červené Blato.

Zámek Kratochvíle

Krásy renesance můžete obdivovat na zámku Kratochvíle obklopeném kouzelnou krajinou plnou rybníků, pastvin. V interiéru si dopřejte pohled na bohatou štukovou výzdobu. V okolí zámku se potom můžete projít renesanční, geometricky členěnou zahradou, prohlédnout si vodní příkop, navštívit kapli Narození Panny Marie, hospodářské stavby či vstupní věž.